Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün gece saat 01.00 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezine gelen Sarılar Mahallesi 1110 sokakta bir aracın dereye düştüğü ihbarı yapıldı.  Sağlık ekiplerini ve jandarma ihbar sonucu harekete geçti.

Olay yerine gelen ekipler, yol kenarında bulunan dere yatağına düşmüş vaziyetteki 07 JK 019 plakalı ticari aracın içerisinde bir kişi bulunduğunu belirtti. Özel hastaneye kaldırılan ve adının Hüseyin Serdar Şahin olan şahsın hayatını kaybettiği açıklandı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan jandarma ekipleri durumun bir kaza değil cinayet olduğu karar verdi. Olayın meydana geldiği bölgede araştırmalar yapan Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi ve Sarılar Jandarma Karakolu ekipleri, detaylı kamera araştırmaları ve incelemeler sonucunda olayın trafik kazası olmadığı, Hüseyin Serdar Şahin’in kaza öncesinde öldürüldüğünü ve kaza süsü verilmeye çalışıldığını belirledi.

Yasak Aşk Cinayeti

Hüseyin Serdar Şahin’in cüzdanında bulunan Z. B. isimli kadına ait bankamatik kartından yola çıkan ekipler, Z. B.’nin Hüseyin Serdar Şahin’in kız arkadaşı olduğunu belirledi. Z.B ile yapılan görüşmede dini nikahlı eşi Alparslan Ç. ile Hüseyin Serdar Şahin arasında husumet bulunduğunu öğrenen jandarma ekipleri Alparslan Ç’yi Sarılar Mahallesi’nde saklandığı evde yakalayarak gözaltına aldı.

kaza-susu-verilmisti-cinayet-oldugu-ortaya-cikti

Suçunu İtiraf Etti

Alparslan Ç. verdiği ifadede dini nikahlı eşi Z.B.yi Hüseyin Serdar Şahin ile birlikte olduğu için öldürdüğü itiraf etti.  Suç aletinin bulunması için olay yerine götürülen ve yer göstermesi yapılan Alparslan Ç.nin jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Editör: Haber Merkezi